Урок історичної пам’яті «Апостол української ідеї»

2016-09-28

Урок історичної пам’яті

«Апостол української ідеї»

(до 150 річчя від дня народження Михайла Грушевського)

1 вересня до Миколаївського професійного ліцею сфери послуг завітали бібліотекарі ОБЮ, щоб на уроці історичної пам'яті “Апостол української ідеї” вшанувати вченого світового рівня, одного із лідерів українського національного руху, невтомного дослідника історії та культури українського народу—Михайла Грушевського.

Ведучі розповіли учням про життя і творчість Михайла Грушевського — видатного історика, автора понад двох тисяч праць та, зокрема, фундаментальної “Історії України-Руси”; громадсько-політичного і державного діяча часів національно-визвольних змагань 1917-1921 рр.

Михайло Грушевський з юних років цікавився художньою літературою, а згодом захопився письменницькою працею. З-під його пера вийшла низка віршів, оповідань, кілька повістей, п’єс і перекладів. Менше половини цих текстів публікувалося за життя автора, і лише тепер, вивчаючи архіви, дослідники з’ясовують, що Грушевський написав значно більше художніх творів, ніж опублікував, і деякі з них мають немалу літературну вартість.

/Files/images/veresen_16/2.JPG

Завдяки мультимедійній презентації “Будівничий нації” учні ліцею побачили М. Грушевського серед його соратників, у родинному колі, а переглядаючи видання з книжково-ілюстративної виставки “Михайло Грушевський: ідеї, що стають бойовим прапором для віків” детальніше ознайомилися з творчим доробком та життєвим шляхом видатного українця.

/Files/images/veresen_16/3.JPG

Протягом вересня в бібліотеці ліцея проходила книжкова виставка «Видатний український історик Грушевський М.С.»

/Files/images/veresen_16/1.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 146