Історія закладу освіти

Миколаївський професійний ліцей сфери послуг (раніше ТУ-2) почав працювати з 1 листопада 1955 року. На підставі наказу Головного управління трудових резервів при Раді Міністрів СРСР №1435 від 05.09.1955 року та наказу начальника Миколаївського облуправління трудових резервів №378 від 30 вересня 1955 року було створено технічне училище №2.

Витяг з наказу

«На основании указания Главного управления трудовых резервов при Совете Министров СССР №1435 от 05.09.1955 года об открытии нового технического училища

ПРИКАЗЫВАЮ:

І. Открыть с І-го октября 1955 года в пос. Темвод в бывших помещениях технического училища №1, новое техническое училище №2 по подготовке квалифицированных рабочих – швейников контингентом учащихся на 200 человек, на базе швейной фабрики им. Кирова Министерства товаров широкого потребления.

Зам. начальника Николаевского облуправления трудрезервов /В. Кисилева/»

Уже у вересні 1957 року перший випуск – 212 випускників були працевлаштовані на швейну фабрику імені С.М. Кірова майстрами по пошиву верхнього одягу. Будувались нові цехи фабрики і відповідно зростав контингент учнів з 212 до 700.

55 років Миколаївський професійний ліцей сфери послуг готує висококваліфікованих робітників з професій «Швачка», «Кравець», «Закрійник». Сьогодні в ліцеї також ведеться підготовка робітників за новими професіями «Перукар (перукар-модельєр)», «Візажист. Манікюрниця», «Оператор комп’ютерного набору», «Адміністратор. Агент з організації туризму», «Перукар (перукар-модельєр). Візажист». Ці професії користуються попитом. За час існування ліцею підготовлено майже 20 тисяч висококваліфікованих робітників для Миколаївської швейної фірми «Евіс», Миколаївського трикотажного об’єднання «Аура», фабрики індпошиву, перукарень та салонів м. Миколаєва та Миколаївської області. Чимало випускників ліцею продовжили навчання, одержали вищу освіту і займали керівні посади. Серед них Загоруйко Л.І. головний інженер фірми «Евіс», Мотуляк О.Л. директор Вознесенської швейної фабрики «Вікторія», Шульга Т.Ф. голова профспілки робітників легкої промисловості, Царенко Є.Ф. головний інженер фірми «Континент» та інші.

Про значення училища для швейного виробництва Миколаївщини свідчить той факт, що більше як 50% робітниць фабрики імені С.М. Кірова, пізніше фірми «Евіс», складали випускники ТУ-2, (пізніше ПТУ-12)

Є цікавий документ 1991 року:

Генеральному директору фирмы «Эвис»

т. Заплатинскому В.М.

Коллектив профессионально-технического училища №12 г. Николаева рапортует:

Базовому предприятию – фирме «Эвис» подготовлено 210 высококвалифицированных швей. Из них 85 выпущены по повышенному IV разряду и 12 получили дипломы с отличием.

Заработная плата наших учащихся в цехах фирмы «Эвис» только в этом году достигла 80 тыс. рублей – это на миллионы рублей продукции.

Среди выпускниц училища победители смотров-конкурсов на лучшего учащегося по профессии: Варчук Оксана гр. 25-а, Пономаренко Инга гр. 25-а и другие девушки, которые в период производственной практики стали в ряды передовиков производства фирмы «Эвис», такие как Река Таня гр. 2, Зыбина Таня гр. 21, Нертик Таня гр. 21, Орличенко Наташа гр. 21-а.

Выпускные группы 1, 1-а, 2, 2-а мастеров Гуньковской Л.М., Сасс З.А., Шилович Л.А., Кудиновой С.В. сменили передовую бригаду Галкиной М.А., выполнили производственный план и заняли І и ІІ место в соревновании по предприятию.

Среди выпускниц училища 35 участниц театра мод, 90 участниц художественной самодеятельности, лучшие представители коллектива физкультуры, занявшего І место в областной спартакиаде ВДСО «Трудовые резервы».

Коллектив училища заверяет, что и в дальнейшем приложит все силы для подготовки достойного пополнения фирмы «Эвис».

14.06.1991г.

Директор ПТУ-12 В.И. Сергиенко

З 2000 року ліцей почав працювати за новою адресою у центрі міста Миколаєва. Не зупиняючи навчально-виробничий процес, заново створено 11 швейних майстерень, поновлено спортивний зал, їдальню, актовий зал, навчальні кабінети. Всі ремонтні роботи виконувались за рахунок коштів, зароблених на виробничій практиці. В цей час учні ліцею з професій «Швачка», «Кравець» виготовляли до 5000 робітничих костюмів на рік для науково-виробничого об’єднання «Зоря-Машпроект».

Для організації сучасного навчально-виробничого процесу ліцей має розвинуту навчально-матеріальну базу: п’ять навчальних корпусів, в яких розміщені кабінети спеціальних, загально-технічних і гуманітарних дисциплін; комп’ютерні класи, лабораторії «Технологія комп’ютерної обробки інформації», «Навчальне туристичне агентство», майстерні виробничого навчання, п’ять перукарень, бібліотека, актовий зал, спортивний зал, їдальня, медпункт. Навчальні кабінети та майстерні обладнані на належному рівні.

Майбутніх висококваліфікованих робітників навчають викладачі та майстри, які мають великій досвід педагогічної роботи, професіонали високого рівня: Заслужений вчитель Української РСР, заступник директора з навчально-методичної роботи Жук Л.І., Заслужений працівник професійно-технічної освіти Української РСР, майстер виробничого навчання І категорії Рощина О.І., викладачі-методисти, спеціалісти вищої та І категорій.

Колектив Миколаївського професійного ліцею сфери послуг одним з перших на Україні перейшов на підготовку робітників за новими формами навчання. Ліцей є опорним в Миколаївській області з методичної та навчально-виховної роботи. Створена методична служба нового типу, основу якої складають кафедри спеціальних, загальнотехнічних дисциплін та виробничого навчання, гуманітарних дисциплін та виховної роботи, яка враховує конкретні потреби викладачів і майстрів, спрямована на розвиток їх творчості, працює на загальну мету – підготовку сучасного робітника високого рівня кваліфікації. Досвід роботи ліцею по науково-технічній та педагогічній інформації вивчений і схвалений на колегії управління освіти і науки та впроваджується в колективах профтехучилищ міста і області. Ліцей є державним професійно-технічним закладом, що забезпечує реалізацію потреб громадян з професійно-технічної освіти і кваліфікації відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я. Головним завданням Миколаївського професійного ліцею сфери послуг є забезпечення права громадян України на професійну освіту.

Об’єктивні показники діяльності Миколаївського професійного ліцею сфери послуг свідчать про достатньо високий рівень якості освіти, про підготовку конкурентноспроможних на ринку праці випускників, про майже стовідсоткове їх працевлаштування.

За рахунок обласної служби зайнятості, відповідно договору та ліцензії, в ліцеї ведеться перепідготовка, курсова підготовка, підвищення кваліфікації незайнятого населення.

Миколаївський професійний ліцей сфери послуг атестовано за статусом професійно-технічного навчального закладу ІІ ступеня терміном на 10 років та видано свідоцтво на здійснення освітньої діяльності, пов’язаної з одержанням професійної освіти. Очолює колектив ліцею Заслужений працівник народної освіти Української РСР – В.Й. Сергієнко.

Кiлькiсть переглядiв: 1466